Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 in |
| Polarization | Vertical |
| Model Number | 170704-001 |
| Brand | Ericsson |
| Temperature | -40° to 85°C |
| Antenna Placement | External Antennas |
| Antenna Connector | SMA (M) Hinged |
| Color | Black |
| Antenna Type | Omni (Omni-Directional) |
| Antenna Frequency Type | 4G LTE/3G Cellular |
| Gain | 3 dBi |
| Connector Type | SMA |
| Material Connector | Polymer |
| Nominal Impedance | 50Ω |
| Power | 10 W |
| Horizontal Beamwidth | 360° |
| Vertical Beamwidth | 360° |
| Center Frequency | 824-960Mhz + 1710-2500Mhz +1575Mhz +2.4/5Ghz |
| VSWR | <2:1 |
| Form Factor | |
| Sub-Type |
