Description
High-gain directional wall/mast-mount antenna. MiMo 2G/3G/4G LTE, 0.3m/1 cables. For use with all IBR/AER. FirstNet Compatible. Mounting hardware included. Cables sold separately.
$216.00
High-gain directional wall/mast-mount antenna. MiMo 2G/3G/4G LTE, 0.3m/1 cables. For use with all IBR/AER. FirstNet Compatible. Mounting hardware included. Cables sold separately.
| Weight | 3.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.06 × 7.09 × 3.7 in |
| Brand | Panorama |
| Model Number | WMM8G-7-38-03NJ |
| Dimensions | 230 mm × 180 mm × 94 mm |
| Temperature | –30 °C to 70 °C |
| Antenna Technology | LTE |
| Mounting | Wall Mount |
| Color | White |
| Antenna Type | Ceiling/Wall Mount |
| Gain | 9 dBi |
| Power | 50 W |
| VSWR | <2:1 |
| Warranty | panorama |