Additional information
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 in |
| Polarization | Omnidirectional |
| Brand | Taoglas |
| Model Number | CAB.S02 |
| Temperature | –40 °C to 85 °C |
| Antenna Placement | Internal Antennas |
| Antenna Technology | GPRS |
| Mounting | Connector Mount |
| Antenna Type | Magnetic Mount |
| Connector Type | SMA(M) (LTE and GNSS) |
| Nominal Impedance | 50Ω |
| Warranty | 1 |
