Description
- Antenna Type: Dipole (Rubber Duck)
- Frequency: Lora-433 / 868 / 915MHz
- Power Gain:
- Connector:
- Application: LoRa / LoRaWAN
915MHz Dipole Stub Fixed Straight R.SMA connector
915MHz Dipole Stub Fixed Straight R.SMA connector
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 in |
| Polarization | Linear |
| Brand | Taoglas |
| Model Number | T1.91.0151 |
| Temperature | -40° to 85°C |
| Antenna Technology | 433/868/915 MHz |
| Antenna Frequency | 915 MHz |
| Mounting | Connector Mount |
| Antenna Type | Dipole (Rubber Duck) |
| Antenna Frequency Type | LoRa-433/868/915 MHz |