Description
Ideal for Wi-Fi and cellular applications.
Ideal for Wi-Fi and cellular applications.
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.94 × 0.39 × 0.39 in |
| Brand | Embedded Works |
| Model Number | FME-23-23-DGN |
| Dimensions | 24 mm × 10 mm × 10 mm |
| Accessory Type | RF Adapter/Coupler |
| Product Family | Cables and Accessories |
| Accessory Connector | SMA |
| Connector Type | FME to RP-SMA |
| Nominal Impedance | 50 Ω |
| Input Power | 50 W |
| Max Power Rating | 50 W |