Description
- Accessory Type: Misc Accessories
- Connector: DB-9
- Cable Type:
- Cable Length:
- Operation Voltage:
1 meter cable, RS-232 serial cable with DB-9 connectors, male and female. Straight-through (not a NULL-modem)
1 meter cable, RS-232 serial cable with DB-9 connectors, male and female. Straight-through (not a NULL-modem)
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 6.5 × 2 in |
| Brand | Embedded Works |
| Model Number | MXT1001MBK |
| Dimensions | 203.2 x 165.1 x 50.8mm |
| Accessory Type | Misc Accessory |
| Product Family | Cables and Accessories |
| Accessory Connector | DB-9 |
| Connector Type | DB-9 |
| Interface | RS-232, DB-9 |