Description
C29 cable is a high-performance double-shielded 5mm coaxial cable with extra shielding for less loss of gain at higher frequencies, ideal for connecting cellular/LTE antennas to many routers and modems. 5m/16ft C29 Cable SMA(f)-SMA(m).
C29 cable is a high-performance double-shielded 5mm coaxial cable with extra shielding for less loss of gain at higher frequencies, ideal for connecting cellular/LTE antennas to many routers and modems. 5m/16ft C29 Cable SMA(f)-SMA(m).
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 2 in |
| Brand | Panorama |
| Model Number | C29SP-5SJ |
| Dimensions | 16 ft |
| Product Family | Cables and Accessories |
| Accessory Type | RF Cable Assembly |
| Accessory Connector | SMA |
| Antenna Connector | SMA (F) Straight, SMA (M) Straight |
| Cable Length | 5 m (16.4 ft) |