Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 1.25 × 1.25 in |
| Brand | Leviton |
| Model Number | 000-515PR |
| Dimensions | 50.8 mm × 31.75 mm × 31.75 mm (2 in. × 1.25 in. × 1.25 in.) |
| Temperature | –40 °C to 60 °C (–40 °F to 140 °F) |
| Accessory Type | Power Adapter |
| Product Family | Cables and Accessories |
| Connector Type | Three-Prong North America |
| Material Connector | Zinc-plated steel |
| Operation Voltage | 125 V |
| Interface | Three-prong |

