Additional information
| Weight | 0.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.37 × 2.03 × 1.32 in |
| Dimensions | Supply: 111 mm × 51.5 mm × 33.5 mm (4.37 in. × 2.03 in. × 1.32 in.); 2-Wire Cable: 2 m (6.6 ft); Wall Plug Cable: 1.5 m (4.92 ft) |
| Brand | Teltonika |
| Model Number | PR317USA |
| Accessory Type | Power Supply |
| Product Family | Teltonika Accessories |
| Cable Connector 1 | 2-Pin Cord End Terminals |
| Cable Connector 2 | 2-Prong North America |
| Connector Type | 2-Pin Cord End Terminals to 2-Prong North America |
| Cable Length | 1.5 m (5 ft), 2 m (6.6 ft) |
| Operation Voltage | 48 V DC |
| Frequency | 50/60 HZ |
| Input Power | 100/240 V AC |
| Max Power Rating | 62 W |
| Interface | 2-Prong North America |

