Description
This Ericsson Cradlepoint power cable is designed for the Ericsson Cradlepoint R1900 and R920 Series.
Non-returnable. All sales final.
$27.00

This Ericsson Cradlepoint power cable is designed for the Ericsson Cradlepoint R1900 and R920 Series.
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 7 × 2 in |
| MPN | 170871-000 |
| Brand | Ericsson |
| Model Number | 170871-000 |
| Dimensions | 3.05 m (10 ft) |
| Accessory Type | Power/IO Cable |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |
| Accessory Connector | Molex |
| Cable Connector 1 | Molex (2×2) |
| Cable Connector 2 | Bare Wire |
| Connector Type | Molex to Bare Wire |
| Cable Type | 20 AWG |
| Cable Length | 3 m (10 ft) |
| Memory | 4 GB |