Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.2 × 6 × 2 in |
| Brand | Tektelic |
| Model Number | T0005316 |
| Dimensions | 3 m |
| Temperature | –45 °C to 85 °C (–49 °F to 185 °F) |
| Accessory Type | RF Cable Assembly |
| Product Family | Cables and Accessories |
| Accessory Connector | N-Type |
| Cable Connector 1 | N-Type Male |
| Cable Connector 2 | N-Type Female |
| Connector Type | N-Type Male to N-Type Female |
| Material Connector | Brass |
| Cable Material | PE-Shielded PTFE |
| Cable Type | 1/2 Super Cable |
| Cable Length | 3 m (10 ft) |
| Nominal Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 0–3 GHz |
| Interface | N-Type Male to N-Type Female |
| Insertion Loss | ≤0.54 dB |

