Additional information
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.9 × 20 × 1.18 in |
| Brand | Embedded Works |
| Model Number | 50W-SOL |
| Product Family | Cables and Accessories |
| Accessory Type | Solar Panel |
| Operation Voltage | 12 V |
| Dimensions | 581.66 mm × 508 mm × 29.97 mm (22.9 in. × 20 in. × 1.18 in.) |
| Max Power Rating | 50 W |
