Additional information
| Weight | 3.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 15.2 × 3.2 in |
| MPN | TAA-170900-014 |
| Model Number | TAA-170900-014 |
| Brand | Ericsson |
| Accessory Type | Captive Modem |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |
The Ericsson Cradlepoint R2105-5GB is an outdoor-rated 5G captive modem and Wi-Fi 6 accessory designed to provide high-bandwidth cellular connectivity for the R1900 series routers. It integrates a 4.1 Gbps modem and antennas into a ruggedized, aerodynamic casing, allowing it to be managed as a single entity via NetCloud Manager.
$2,153.99
| Weight | 3.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 15.2 × 3.2 in |
| MPN | TAA-170900-014 |
| Model Number | TAA-170900-014 |
| Brand | Ericsson |
| Accessory Type | Captive Modem |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |