Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 2 in |
| MPN | TAA-170876-001 |
| Model Number | TAA-170876-001 |
| Brand | Ericsson |
| Accessory Type | Mounting Bracket |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |
The Cradlepoint TAA-170876-001 is a TAA-compliant drop ceiling mounting bracket designed to securely install W1850 Series 5G Wideband Adapters to standard t-rails. This robust metal bracket includes 15/16-inch and 9/16-inch t-rail adapters and mounting screws for a professional overhead installation.
$49.61
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 2 in |
| MPN | TAA-170876-001 |
| Model Number | TAA-170876-001 |
| Brand | Ericsson |
| Accessory Type | Mounting Bracket |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |