Additional information
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 2 × 2 in |
| MPN | TAA-170676-000 |
| Model Number | TAA-170676-000 |
| Brand | Ericsson |
| Accessory Type | Power/IO Cable |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |
The Cradlepoint TAA-170676-000 is a 3-meter serial DB9 to GPIO cable designed to add up to three paired-wire GPIOs to compatible routers. It is specifically intended for use with the IBR1700 series and other products featuring a USB port with an adapter.
$19.99
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 2 × 2 in |
| MPN | TAA-170676-000 |
| Model Number | TAA-170676-000 |
| Brand | Ericsson |
| Accessory Type | Power/IO Cable |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |