Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.81 × 5.98 × 1.18 in |
| MPN | TAA-MB-RX30-POE |
| Model Number | TAA-MB-RX30-POE |
| Brand | Ericsson |
| Accessory Type | PoE Switch |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |
The Cradlepoint RX30-PoE is a compact, ruggedized managed accessory designed to add four Gigabit PoE ports to the R1900 series 5G mobile router. It features a 60W power budget and is built for mobile and industrial environments subject to temperature extremes, shock, and vibration.
$299.99
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.81 × 5.98 × 1.18 in |
| MPN | TAA-MB-RX30-POE |
| Model Number | TAA-MB-RX30-POE |
| Brand | Ericsson |
| Accessory Type | PoE Switch |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |