Additional information
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 2 in |
| MPN | TAA-170665-000 |
| Model Number | TAA-170665-000 |
| Brand | Ericsson |
| Accessory Type | Power Adapter |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |
The Cradlepoint TAA-170665-000 is a 152mm small 2×2 power to barrel adapter designed for seamless connectivity with COR series products. It features a center pin positive connector and is compatible with a wide range of devices including the IBR1700, IBR900, and E300 routers.
$7.99
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 2 in |
| MPN | TAA-170665-000 |
| Model Number | TAA-170665-000 |
| Brand | Ericsson |
| Accessory Type | Power Adapter |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |