Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.57 × 0.33 × 0.54 in |
| MPN | TAA-BF-MC20-BT |
| Model Number | TAA-BF-MC20-BT |
| Brand | Ericsson |
| Accessory Type | Bluetooth Dongle |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |
The Cradlepoint TAA-BF-MC20-BT is a Bluetooth Low Energy 5.1 module designed for the expansion slots of E300 and E3000 Series Enterprise Branch Routers. This accessory enables IoT sensor connectivity in gateway mode and proximity marketing capabilities through beacon mode for secure, cloud-managed networks.
$118.00
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.57 × 0.33 × 0.54 in |
| MPN | TAA-BF-MC20-BT |
| Model Number | TAA-BF-MC20-BT |
| Brand | Ericsson |
| Accessory Type | Bluetooth Dongle |
| TAA Compliant | Yes |
| Product Family | Ericsson Cradlepoint Accessories |