Description
Pico-ITX NanoBGA2 C7*/Eden ULV Board with MPEG-2 &4, WMV9 and CRT/DV/LVDS/DC-in support
Pico-ITX NanoBGA2 C7* Eden ULV board with MPEG-2 & 4, WMV9, and CRT/DV/LVDS/DC-in support
$373.99 Original price was: $373.99.$326.00Current price is: $326.00.



Pico-ITX NanoBGA2 C7*/Eden ULV Board with MPEG-2 &4, WMV9 and CRT/DV/LVDS/DC-in support
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.94 × 2.83 × 0.04 in |
| Chipset Maker | VIA |
| Model Number | EPIA-P700-0SLE |
| Brand | VIA Technologies |
| Dimensions | 100 mm × 72 mm × 1 mm |
| Temperature | 0 °C to 50 °C (32 °F to 122 °F) |
| Form Factor | SBC |
| Product Series | VIA EPIA |
| Processor Series | VIA Eden |
| CPU | VIA Eden |
| Speed | 500 MHz |
| Chipset | VIA VX700 |
| System Memory | 1 GB |
| Motherboard Type | Pico ITX |
| Bios | Award 4/8 Mbit LPC |
| Memory Socket | 1× DDR2-533 SO-DIMM |
| Warranty | 1 Year |
| Memory | 1 GB |