Description
Mini-ITX Board with C7* 1.5Ghz CPU with MPEG-2&4, WMV9, VGA, CF & GigaLAN
Mini-ITX Board with C7* 1.5 GHz CPU with MPEG-2 & 4, WMV9, VGA, CF, and GigaLAN
$299.99 Original price was: $299.99.$257.00Current price is: $257.00.



Mini-ITX Board with C7* 1.5Ghz CPU with MPEG-2&4, WMV9, VGA, CF & GigaLAN
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.69 × 6.69 × 0.04 in |
| Chipset Maker | VIA |
| Model Number | EPIA-M-700-15 |
| Brand | VIA Technologies |
| Dimensions | 170 mm × 170 mm × 1 mm |
| Temperature | 0 °C to 50 °C (32 °F to 122 °F) |
| Form Factor | SBC |
| Product Series | VIA EPIA |
| Processor Series | VIA C7 |
| CPU | VIA C7 |
| Speed | 1.5 GHz |
| Chipset | VIA VX700 |
| System Memory | 2 GB |
| Motherboard Type | Mini ITX |
| Bios | Award 4/8 Mbit LPC |
| Memory Socket | 1× DDR2-533/667 DIMM |
| Warranty | 1 Year |
| Memory | 1 GB |