Description
With VIA EPIA PX10000G Pico-ITX mainboard. Includes mainboard, power supply, and cables. (excluding HDD)
With VIA EPIA PX10000G pico-ITX mainboard | Includes mainboard, power supply, and cables (no HDD)
$363.99 Original price was: $363.99.$318.00Current price is: $318.00.
With VIA EPIA PX10000G Pico-ITX mainboard. Includes mainboard, power supply, and cables. (excluding HDD)
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 in |
| Chipset Maker | VIA |
| Model Number | Artigo A1000 |
| Brand | VIA Technologies |
| Product Series | VIA Artigo |
| Processor Series | VIA C7 |
| CPU | VIA C7 |
| Speed | 1 GHz |
| Chipset | VIA VX700 |
| Bios | AMI 2/4/8 Mbit LPC |
| Software Support | Windows, Linux |
| Warranty | 1 Year |