Description
12.1 in. 500 cd/m² XGA fanless panel PC with Intel® Celeron® J1900 quad core 2 GHz, 802.11a/b/g/n/ac wireless module, projected capacitive touch screen, 2GB DDR3L RAM , with AG, R13
Intel® Celeron® J1900 (quad-core, 2.0 GHz)
$1,214.99 Original price was: $1,214.99.$1,056.00Current price is: $1,056.00.
12.1 in. 500 cd/m² XGA fanless panel PC with Intel® Celeron® J1900 quad core 2 GHz, 802.11a/b/g/n/ac wireless module, projected capacitive touch screen, 2GB DDR3L RAM , with AG, R13
| Weight | 8.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.93 × 9.57 × 1.73 in |
| Model Number | AFL3-12A-BT-J1/PC/2G-R13 |
| Brand | iEi |
| Dimensions | 303 mm × 243 mm × 44 mm |
| Temperature | –20 °C to 50 °C (–4 °F to 122 °F) |
| Form Factor | Touch Panel PC |
| Processor Series | Intel® Celeron® |
| Cooling | None |
| Power | 9 V to 30 V DC |
| CPU | Intel® Celeron® J1900 |
| Speed | 2 GHz |
| System Memory | 2 GB |
| Memory | 2 GB |