Description
Tab M8 HD (for business)
- 2× 16 GB flash memory
- 8-in. LCD display, 1280×800
- MediaTek A22 Quad Core
- Android OS
- LTE
- 2.4/5 GHz Wi-Fi
- Bluetooth 5.0
- 5000 mAh battery
Tab M8 HD (for business)
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 7.84 × 0.2 in |
| Chipset Maker | Intel |
| Brand | Lenovo |
| Model Number | ZA790003US |
| Dimensions | 121.8 mm × 199.1 mm |
| Form Factor | Tablet |
| Processor Series | MediaTek Helio |
| Power | 5 V/2.0 A |
| Screen Size | 8-in. HD (1280×800) IPS 350 nits, 10-point Multi-touch |
| CPU | MediaTek Helio A22 (4C, 4x A53 @ 2.0 GHz) |
| System Memory | 32 GB eMMC |
| Software Support | Android |
| Warranty | 1 Year |