Description
Intel® Comet Lake-S H410 chip, supports LGA1200 CPU (max. 100W), DDR4 up to 64 GB.
$333.00
Intel® Comet Lake-S H410 chip, supports LGA1200 CPU (max. 100W), DDR4 up to 64 GB.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.01 × 8.66 × 0.2 in |
| Temperature | Operating: 0 °C to 60 °C (32 °F to 140 °F); Storing: –20 °C to 70 °C (–4 °F to 158 °F) |
| Chipset Maker | Intel |
| Brand | Jetway |
| Model Number | JLA0H-02 |
| Dimensions | 305 mm × 220 mm |
| Form Factor | ATX |
| Processor Series | Intel® Core™ |
| Power | 24-Pin ATX |
| CPU | Intel® LGA 1200 Socket |
| Chipset | Intel H410 |
| Motherboard Type | ATX |
| Bios | AMI 256 MB |
| Software Support | Windows, Linux |
| Memory Socket | 2× DDR4-2933/2666 LO-DIMM Max. 64 GB |
| Storage | 4× SATA3 6 Gb/s, 1× M.2 (M-key, SATA, 2242/2280) |
| Warranty | 2 Years |