Description
4U Chassis (Motherboard Type) with 750W Redundant Power Supply
Features
- Aluminum Front Panel with Locks
- RoHS Compliant
- 1× 3.5″ Internal Drive support
- 1× 3.5″, 4× 5.25″ External Drive Bay support
- 7 Slots
- 750W Power Supply
iStar 4U rackmount chassis with 750 W PSU
$423.99 Original price was: $423.99.$373.00Current price is: $373.00.
4U Chassis (Motherboard Type) with 750W Redundant Power Supply
Features
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 7 × 20.8 in |
| Chipset Maker | VIA |
| Model Number | D-400/TC-750PD8 |
| Brand | Embedded Works |
| Dimensions | 482.6 mm × 177.8 mm × 528.3 mm |
| Form Factor | Chassis Kit |
| Warranty | 1 Year |