Description
Features
- Fanless system with Intel Celeron J1900 Processor
- Supports four COM ports (three RS-232, one RS-422/485)
- Wide Voltage – 9 V~36 V DC
- Wide operating temperature: -20°C ~ 60°C with SSD
Fanless embedded system with Intel Celeron J1900 processor | Wide voltage
$714.99 Original price was: $714.99.$620.00Current price is: $620.00.
Features
| Weight | 8.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.02 × 2.52 × 5.2 in |
| Model Number | ECW-281BWD-BTi-J1/2GB-R10 |
| Brand | iEi |
| Dimensions | 229 mm × 64 mm × 132 mm |
| Temperature | 0 °C to 60 °C (32 °F to 140 °F) |
| Form Factor | Industrial |
| Processor Series | Intel® Celeron® |
| Cooling | None |
| Power | 9 V to 36 V |
| CPU | Intel® Celeron® J1900 |
| Speed | 2 GHz |
| Chipset | SoC |
| Bios | AMI UEFI |
| Memory Socket | 1× 204-Pin DDR3L-1066/1333 SO-DIMM Single Ch. Max. 8 GB |
| Storage | 1× 2.5-in. SATA2 3 Gb/s |
| Warranty | 1 Year |
| Memory | 2 GB |