Additional information
| Weight | .5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.74 × 2.28 × 1.67 in |
| Temperature | Operating: –20 °C to 50 °C (–68 °F to 122 °F); Storing: –40 °C to 85 °C (–40 °F to 185 °F) |
| Brand | Netvox |
| Model Number | R809A01 |
| Dimensions | 95 mm × 58 mm × 42.5 mm (3.74 in. × 2.28 in. × 1.67 in.) |
| Sensor Form Factor | Sensor |
| Application | Energy Monitoring |
| Technology | LoRaWAN |
| Sensor Type | Current |
| LoRaWAN Network | Helium, TTN |
| Warranty | 1 Year |


