Description
- Form Factor: PCI Express Mini Card
- Chipset: Qualcomm QCA9890
- Wireless Standard: 802.11ac/abgn
- Frequency: 2.4/5GHz, Dualband
- Antenna: 3×3 MIMO (3Tx3R)
SparkLAN WPEA-352ACNRBI Qualcomm QCA9890
Military temp 802.11ac mini PCIe module
$101.00
SparkLAN WPEA-352ACNRBI Qualcomm QCA9890
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.18 × 2 × 0.14 in |
| Chipset Maker | Qualcomm |
| Interface Connector | mPCIe |
| RF Connector | u.FL/I-PEX |
| Brand | SparkLAN |
| Model Number | WPEA-352ACNRBI |
| Dimensions | 29.85 mm × 50.8 mm × 3.55 mm |
| Temperature | –40 °C to 85 °C |
| WLAN Form Factor | mPCIe |
| Chipset Model | QCA9890 |
| Chipset | Qualcomm QCA9890 |
| Wi-Fi Frequency | Dual-Band |
| Wireless Standard | 802.11ac/abgn |
| MIMO | 3×3 |
| Application | Industrial |
| Host Interface | PCI |