Additional information
| Weight | 7.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.32 × 10.43 × 1.73 in |
| WAN Ports | 3 |
| LAN Ports | 3 |
| Model Number | BPL-380x |
| Brand | Peplink |
| Dimensions | 440 mm × 265 mm × 44 mm (17.32 in. × 10.43 in. × 1.73 in.) |
| Temperature | 0 °C to 40 °C (32 °F to 104 °F) |
| Product Family | Peplink Balance |
| Product Type | Router |
| Device Form Factor | Router: Indoor |
| Power | 100/240 V AC |
| I/O Interface | 3× RJ-45 GbE (WAN), 3× RJ-45 GbE (LAN), 1× USB Type A 2.0 |
| Certifications | CE (EEA), FCC (US), RoHS (EU) |
| Warranty | 1 Year |
