Description
Features
- Input connector: Four-way screw terminal
- Output connector: 4-pin, 3 mm pitch
- Cable: 4 × 0.129 mm (26 AWG), 2000 mm
- RoHS compliant
Color coding
- 1 Red: Power +
- 2 Black: Ground –
- 3 Green: Input/Output/NC
- 4 White: Input/Output/NC
$20.00




| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 7 × 2 in |
| Brand | Teltonika |
| Model Number | PR2FK20M |
| Dimensions | 2 m (6.6 ft) |
| Accessory Type | Power/IO Cable |
| Product Family | Cables and Accessories |
| Cable Connector 1 | 4-Pin ATX |
| Cable Connector 2 | 4-Way Screw Terminal |
| Connector Type | 4-Pin ATX to 4-Way Screw Terminal |
| Cable Type | 26 AWG |
| Cable Length | 2 m (6.6 ft) |